V Košicích jsme si připomněli oběti komunismu a podpořili důležitou práci Muzea obetí komunizmu

Předseda spolku Političtí vězni.cz Tomáš Bouška se dnes zúčastnil Dne pamiatky obetí komunistického režimu na Slovensku, který se symbolicky spojil s 5. výročím založení Muzea obetí komunizmu v Košicích.

Bylo pro nás ctí být součástí této významné připomínky obětí komunistické perzekuce a setkat se s lidmi, kteří se dlouhodobě věnují uchovávání historické paměti. Velké poděkování patří Pavlu Hricovi, řediteli Muzea obetí komunizmu, za jeho mimořádné nasazení a práci, kterou jako soukromá iniciativa na východním Slovensku rozvíjí. Jeho úsilí je inspirací pro všechny, kteří se snaží připomínat příběhy lidí postižených totalitními režimy.

Děkujeme také Anně Stránské za propojení našich aktivit a možnost navázat další spolupráci.

Řetízkárnu a také Rudou věž smrti s našimi slovenskými partnery spojuje mimo jiné výzkum osudů slovenských politických vězňů nasazených do uranových dolů. Dosud se podařilo identifikovat 134 slovenských uranových muklů a věříme, že společně budeme pokračovat ve vzdělávacích a badatelských projektech, které jejich příběhy přiblíží veřejnosti.

Těšíme se na další společná setkání a projekty, které pomohou uchovat paměť na oběti komunistické diktatury pro budoucí generace.