komentované procházky po naučné stezce jáchymovské peklo

První česká procházka, která vás zaručeně osvítí – přijďte se přesvědčit

Spolek Političtí vězni.cz se zaměřuje na výzkum politického útlaku komunistického režimu v Československu. Jeho členové zaznamenávají svědectví bývalých politických vězňů a vězeňkyň, jejich rodin a příběhy související. Kromě několika publikací, dokumentárních filmů a vzdělávacích programů se spolku podařilo obnovit Naučnou stezku Jáchymovské peklo nebo iniciovat záchranu Řetízkárny. Jednou z nejnovějších spolkových aktivit jsou komentované procházky po naučné stezce v okolí Jáchymova. Tým školených průvodců celoročně nabízí výklad v češtině, němčině a angličtině pro širokou veřejnost, školy i firemní skupiny.

ŠKOLNÍ SKUPINY

Lektorovaná procházka po naučné stezce v délce tří až pěti hodin pro školní skupiny.

CENA: 2 500 KČ / 3 000 KČ / 3 500 KČ

FIREMNÍ A SOUKROMÉ AKCE

Procházky šité na míru. Pěšky, na kole, běžkách nebo sněžnicích. Nabízíme program s ubytováním, občerstvením, dopravou na místo, wellness nebo zapůjčením sportovníhovybavení. Vhodné pro firemní klientelu nebo jako narozeninový balíček.

CENA: INDIVIDUÁLNÍ

ŠIROKÁ VEŘEJNOST

Procházka s průvodcem pro skupiny s minimálním počtem čtyři osoby. Při počtu nad deset osob sleva 10 %.

CENA: 250 KČ / 300 KČ / 350 KČ

naučná stezka jáchymovské peklo

Naučná stezka Jáchymovské peklo je osmikilometrový okruh s dvanácti zastávkami, které připomínají existenci pracovních táborů a uranových dolů v kontextu historie města Jáchymov a okolní přírody.

Procházku upravujeme vašim individuálním požadavkům i ročnímu období.

Krátký a dlouhý okruh je vhodný pro pěší, střední okruh je vhodný pro imobilní a návštěvníky s vlastní dopravou. Lze přikoupit vstupy do důlního skanzenu Štola č. 1, Muzea Královskémincovny v Jáchymově nebo kaple sv. Floriana v Ostrově nad Ohří, dále též svačinový balíček nebo teplý oběd.

Rezervace na prochazky@politictivezni.cz nebo telefonním čísle +420 603 319 848.

KRÁTKÝ OKRUH (cca. 2 hodiny)

náměstí před kostelem sv. Jáchyma, tábor a důl Svornost

STŘEDNÍ OKRUH (cca. 3 hodiny)

náměstí před kostelem sv. Jáchyma, tábory a doly Svornost, Nikolaj a Rovnost, Řetízkárna

DLOUHÝ OKRUH (4 – 5 hodin)

náměstí před kostelem sv. Jáchyma, zastavení u Štoly č. 1, důl Svornost, Štola č. 1, Mauthausenské schody, tábor Svornost, Městský rybník, tábor Nikolaj, jáchymovské lesy, důl Eduard, Heinzův rybník, tábor Eliáš, Skautský Kříž, tábor Rovnost, důl Rovnost, Řetízkárna

Zakoupením procházky si objednáte nejen nevšední znalostní zážitek, ale přispějete i na záchranu Řetízkárny. DĚKUJEME!